Polska i reszta świata – duety muzyczne.

February 12, 2006 at 5:00 pm | Posted in Nie do wiary | Leave a comment

Polski show business zelektryzowała ostatnio wiadomośc o wspólnej płycie Dody Elektrody i Michaela Jacksona. Zapowiada się sensacja roku. Ale to nie pierwszy przypadek współpracy polskiego i zagranicznego artysty.

Najsłynniejszy w ostatnich latach i chyba najbardziej udany był duet Anny Marii Jopek i Patha Methenny'ego. Płyta "Upojenie" okazała się sukcesem artystycznym i komercyjnym. Dużym wydarzeniem był też wspólny koncert muzyków.

Duet Anita Lipnicka i John Porter świetnie funkcjonuje nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym. Zarówno pierwsza płyta "Nieprzyzwoite piosenki" jak i ostatnia, 'Inside Story" świetnie się sprzedały, a single z obu wydawnictw gościły na szczytach krajowych list przebojów. 

Współpracę z międzynarodową gwiazdą ma na koncie także Katarzyna Skrzynecka. Na jej najnowszej płycie znajduje się piosenka "All in the scheme of things" zaśpiewana w duecie z Gordonem Haskellem.

Edyta Górniak wystąpiła z Jose Carrerasem na charytatywnym koncercie, który odbył się w 1997r. w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Z zagranicznymi artystami chętnie współpracuje też Leszek Możdżer. Nagrana w 2005r. płyta "Time" to wspólne dzieło Możdżera, szwedzkiego basisty i wiolonczelisty Larsa Danielssona oraz wirtuoza perkusji Zohara Fresco. Wydaniu płyty towarzyszy wspólna trasa koncertowa muzyków. Wcześniej Możdżer nagrywał też z Pathem Methenny.

Grupa "Myslovitz" występowała jako support Iggy'ego Popa podczas jego trasy koncertowej latem 2003r.

Jednak duet Doda – Jackson ma szansę przejść do historii jako zdecydowanie najbardziej spektakularny przykład kooperacji muzycznej. Z niecierpliwością czekamy na efekty.

/ms/

Advertisements

Leave a Comment »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.
Entries and comments feeds.

%d bloggers like this: